wtorek, 2 listopada 2010

IN/OUT WYSTAWA PRAC DYPLOMOWYCH STUDENTÓW FOTOGRAFII PWSFTVIT


IN/OUT jest wystawą konfrontującą odmienne wrażliwości i koncepcje dotyczące fotografii oraz sztuk wizualnych, wypracowane przez młodych twórców. Tytuł wystawy sugeruje przełomowy moment, którym może być zarówno konfrontacja z szerszą publicznością jak i ostatni, najważniejszy egzamin w ramach studiów.
Prezentacja jest inicjatywą samych studentów, którzy pragną pokazać swoje prace poza murami uczelni. Wystawa to pierwszy krok w dojrzałą twórczość. Przed studentami czas dokonywania ważnych decyzji i wyborów, odrzucania i doceniania zdobytej na uczelni wiedzy oraz umiejętności. W Galerii FabrySTREFA będą oceniani zarówno przez profesorów jak i przez odwiedzających wystawę gości. Jak zauważa opiekun grupy, profesor Grzegorz Przyborek:
Atutem wystawy In/Out jest możliwość dostrzeżenia ciekawie rozwijających się osobowości artystycznych autorów prac oraz ogromna energia emanująca z ich zdjęć. Ta wystawa jest z pewnością propozycją ukierunkowaną do świata sztuki, próbą nawiązania z nią dialogu i oczekiwaniem na odpowiedź. (...)
Najciekawsze moim zdaniem są entuzjastyczne zmagania z medium fotografii i, co najważniejsze, poszukiwania swojej indywidualności, jaką każdy fotograf-artysta powinien wypracować. Owe zmagania z medium fotografii, wśród tak młodego grona fotografów, często nacechowane są nieukrywanym dążeniem do epatowania modnymi trendami w sztuce. Nie jest to cecha negatywna u młodych poszukujących artystów, jest to ich przywilej wynikający z otwarcia się na świat i chłonnych umysłów. To oni tworzą lub będą tworzyć nowe kierunki oraz współczesne widzenie i rozumienie świata poprzez sztukę.”
Swoje prace zaprezentują: Małgorzata Cień, Gosia Frączek, Dawid Furkot, Irena Kalicka, Filip Gabriel Pudło, Kamila Szopa, Agata Grzybowska, Łukasz Prus - Niewiadomski.
Organizatorzy: Studenci PWSFTVIT w Łodzi oraz Stowarzyszenie Fabrykancka.
Miejsce: Galeria FabrySTREFA
ul. Piotrkowska 138/140
(Uwaga: wejście przez parking od Roosevelta 10)
Otwarcie wystawy: 5 listopada 2010 godzina: 18.00

Brak komentarzy: